Przedszkole nr 93 |Baśniowy Dworek na Kole

01-451, Warszawa ul. Jana Brożka 5 tel. 22 836 15 84

PROJEKTY, PROGRAMY, INNOWACJE

 

 

 

przyjaciele zippiego male

Program „Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.

 

Jest to cykl 24 spotkań, realizowanych w najstarszych grupach przedszkolnych oraz w pierwszych klasach szkół podstawowych, w oparciu o bardzo starannie opracowane materiały.

 

Właścicielem programu jest angielska fundacja „Partnership For Children”. W Polsce, na podstawie podpisanej umowy licencyjnej, od 1 czerwca 2010 roku, wyłącznym przedstawicielem PFC, upoważnionym do upowszechniania programu „Przyjaciele Zippiego” jest Centrum Pozytywnej Edukacji.

 

Program został zbudowany na założeniu, że małe dzieci można nauczyć radzenia sobie z problemami i trudnościami, dzięki czemu będą lepiej funkcjonować w młodości i w życiu dorosłym, korzystając z tych umiejętności.

 

Wiek 5-7 lat, to okres rozwojowy, któremu towarzyszy wiele zmian, ogromne tempo uczenia się i nabywania nowych kompetencji. Jest to również etap przekraczania progu szkolnego. Program „Przyjaciele Zippiego” uczy dzieci, jak radzić sobie ze zmianami i wyzwaniami, jak rozwiązywać konflikty i dobrze funkcjonować w grupie. Jest to jedyny program, w którym z małymi dziećmi rozmawia się na temat śmierci i uczuć, jakie towarzyszą nam w sytuacji utraty kogoś bliskiego.

 

Realizując zajęcia, nie mówimy dzieciom, co mają robić, ani: "To rozwiązanie jest dobre a tamto złe". Natomiast zachęcamy dzieci do analizowania sytuacji życiowych i zastanawiania się nad możliwościami postępowania w tych sytuacjach.

 

Program pokazuje także, jak ważna jest rozmowa z innymi, kiedy odczuwamy smutek lub złość, jak również jak ważne jest słuchanie innych, kiedy oni przeżywają trudne chwile.

 

MAMO, TATO WOLĘ WODĘ

 

 

„Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce. Został on zainicjowany w 2009 r. przez Żywiec Zdrój, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci. 

 

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat

 

Akademia Zdrowego Przedszkolaka jest programem społeczno – edukacyjnym, skierowanym do dzieci w wieku przedszkolnym, rodziców, nauczycieli oraz personelu przygotowującego żywność dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Akademia Zdrowego Przedszkolaka ma na celu utrwalenie wśród rodziców, dzieci oraz personelu przedszkolnego wiedzy o tym, jak się właściwie odżywiać oraz prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia.

 

Artykuły

Projekt "Zatańczmy dla Niepodległej"

Projekt "Zatańczmy dla Niepodległej"

 

 

„Zatańczmy dla Niepodległej” to projekt realizowany w Przedszkolu nr 93 „Baśniowy Dworek na Kole”. Projekt ten został zrealizowany i dofinansowany w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Projekt zakładał szereg działań mających na celu zwiększenie zainteresowania wychowanków przedszkola historią Polski, symbolami...

Czytaj więcej o: Projekt "Zatańczmy dla Niepodległej"

Innowacje oraz kółka zainteresowań

 

 INNOWACJE PEDAGOGICZNE  2018/2019

PROWADZONE W PRZEDSZKOLU NR 93 BAŚNIOWY DWOREK NA KOLE W WARSZAWIE

 

l.p.

Nazwa innowacji

Autor             innowacji

Rodzaj innowacji

Adresaci

Termin realizacji

 

1

 

WIECEJ FITNESSU I RUCHU DLA MALUCHÓW W BAŚNIOWYM  DWORKU NA KOLE

 

 

MAGDALENA SZLĘZAK

ANNA...

Czytaj więcej o: Innowacje oraz kółka zainteresowań