Kalendarium – rok szkolny 2014/15

Kalendarium – rok szkolny 2014/15
19 września – Obchody Dnia Przedszkolaka – edukacyjne zabawy na dużej sali, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój dzień w przedszkolu”
27 września – dzieci z gr. Biedronek wraz z rodzicami pojechały na ślub nauczycielki, p. Karoliny Wąsowskiej
30 września – bicie rekordu Aquafresh na największą liczbę dzieci myjących zęby w tym samym momencie
30 września – „Mały Powstaniec” – zajęcia w grupie III z wolontariuszami z SP 225; w związku z tym wydarzeniem w „Gazecie Woli i Bemowa” pojawił się artykuł p.t. „Pamiętają o Powstaniu”
1 października – Misie wybrały się na spacer do parku „Moczydło”
3 października – obchody Światowego Dnia Uśmiechu – happening – przejście uliczkami wokół przedszkola, rozdawanie karteczek z cytatami dotyczącym uśmiechania się
7 i 9 października – Szpital Pluszaka – poznanie sprzętu medycznego oraz tego, w jaki sposób poprosić o pomoc w razie zagrożenia
7 października – wręczenie medali w gr. II w ramach „Karty Aktywnego Sportowca” (dzieci wspólnie z rodzicem wpisują na kartę aktywność sportową w danym miesiącu, w nagrodę dzieci otrzymują medale i odznaki)
10 października – Biedronki robią zdrową sałatkę
10 października – zawody sportowe w Lasku na Kole z tatą Szymona K. z gr. II
14 października – odwiedziny p. Policjantki
17 października – warsztaty kulinarne w gr. III – z wolontariuszami z SP 225 – w związku z tym wydarzeniem w „Gazecie Woli i Bemowa” pojawił się artykuł „Pasje kucharskie”
27 października – obchody Narodowego Dnia Sportu – wspólna gimnastyka w ogrodzie, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Ja, mama i tato ćwiczymy w zimę i w lato”
28 października – Pasowanie na Przedszkolaka
30 października – zajęcia piłkarskie z instruktorem ze szkółki piłkarskiej „Football Kids”
31 października – edukacyjne zabawy z okazji Halloween w grupie IV
4 listopada – warsztaty w ZWPEK – u – rozwijające kreatywność i klocki lego, zajęcia odbywały się co poniedziałek
6 listopada – mecz piłki nożnej w gr. III – wspólnie z wolontariuszami z SP 225
7 listopada – mama Miłosza z gr. III poprowadziła zajęcia „Balonowe zabawy” z okazji urodzin syna
10 listopada – obchody Dnia Jeża w gr. Jeżyków. Dzieci przygotowały prace na konkurs „Mój jeż”
12 listopada – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jesienne drzewo” organizowanego przez P-le „Akademia Pana Kleksa” (dyplomy za udział)
Listopad – przedstawicie gr. II i III wzięli udział w konkursie poetycko – plastycznym „Warszawa – moje miasto, Polska – mój kraj”. Przedszkolaki otrzymały Wyróżnienie. Konkurs zorganizowało P 118
17 listopada – zajęcia „Od robaka do ślimaka” – Per Zoo – o zwierzętach egzotycznych
18 listopada – rozstrzygnięcie konkursu literacko – plastycznego „Ja w przedszkolu” zorganizowanego przez P 116. Ala z gr. II zajęła I miejsce, pozostałe dzieci otrzymały dyplomy za udział
18 listopada – zajęcia zorganizowane przez panie z IPN – u
20 listopada – zajęcia zorganizowane przez przedstawiciela z Instytutu Geofizyki
25 listopada – obchody Dnia Pluszowego Misia – edukacyjne zabawy i konkursy połączone z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego „Mój miś”
26 listopada – konkurs „Pokaz mody na zimowe chłody” – zorganizowany przez P 350. Franek z gr. III zajął III miejsce, pozostałe dzieci otrzymały Wyróżnienia
26 listopada – zajęcia „Akademia Aquafresh” – zorganizowała je mama Zosi z gr. I
27 listopada – konkurs międzyprzedszkolny „Spartakiada Przedszkolaków” w naszym przedszkolu – I miejsce – P58, II miejsce – P234, III miejsce P 127, P 310, P 93
27 i 28 listopada – andrzejki wspólnie z rodzicami w gr. Biedronek i Jeżyków – konkursy, zabawy, wróżby
Od 21 listopada – zbiórka „Góra grosza”
Listopad – zbiórka zabawek dla Fundacji „Mam Marzenie”
4 grudnia – Mikołajki w Hali „Koło”
8 grudnia – Święty Mikołaj odwiedza nasze Przedszkole
11 grudnia – występy z okazji świąt Bożego Narodzenia – gr. I i II
12 grudnia – warsztaty bożonarodzeniowe w gr. III z uczniami z SP 225
12 grudnia – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Przygód kilka wróbla Ćwirka” – zorganizowane przez P. 37 (dyplomy za udział)
15 grudnia – Jasełka u Biedronek i Jeżyków
16 grudnia – Biedronki odwiedzają SP 225. Biorą udział w zajęciach przygotowanych przez uczniów pt „Uczta Bogów na Olimpie”
16 grudnia – zabawa choinkowa z Mikołajem
17 grudnia – zajęcia otwarte w gr. II – poprowadzone przez p. A. Szpilewicz
18 grudnia – kolędowanie w gr. III z Mikołajami z SP 225
18 grudnia – kapela góralska w naszym Przedszkolu
18 grudnia – zajęcia otwarte w gr. IV – poprowadzone przez p. Edytę Rogala
12 stycznia – Bal Karnawałowy
21 stycznia – zajęcia otwarte u Krasnalków poprowadzone przez p. B. Redos
23 stycznia – obchody Dnia Babci i Dziadka – w gr. I i III
26 stycznia – obchody Babci i Dziadka w gr. II i IV
29 stycznia – zajęcia otwarte w gr. III poprowadzone przez p. K. Wąsowską
2 lutego – zajęcia w . p.t. „W świecie kosmosu”
3 lutego – zajęcia w SP 225 o postaciach z bajek – przygotowane dla naszych przedszkolaków z gr. III
3 i 4 luty – Eksperymenty „Podróż przez Układ Słoneczny”
10 lutego – odwiedziny Pań z Klubu Seniora „Koło”
12 lutego – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego przez P 116 – „Ruch to zdrowie” (dyplom za udział)
16 lutego – rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – literackiego „Książka mój przyjaciel, który uczy, bawi i wychowuje” zorganizowanego przez P 74 (dyplom za udział)
17 lutego – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bałwanek – sportowcem” zorganizowanego przez P 269 (Dyplom za udział)
26 lutego – konkurs „Bohaterowie Warszawskich Legend” zorganizowany przez P 350
27 lutego – zajęcia „Wykopalisko wiedzy” – w Wola Parku
4 marca – koncert „W poszukiwaniu wiosny”
4 marca – Happening promujący nasz Przedszkole – rozdawanie ulotek i baloników z logo Przedszkola
5 marca – Dzień otwarty w naszym Przedszkolu
5 marca – przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy I ze SP 225, na które zostały zaproszone przedszkolaki z gr. IV
10 marca – Fundacja African Roots – poprowadziła zajęcia z gry na bębnach
6 marca – rozstrzygnięcie plastycznego konkursu wewnątrzprzedszkolnego „Zimowe igrzyska olimpijskie bałwanka”
18 marca – odwiedziny pani za Straży Miejskiej
19 marca – konkurs recytatorski „Strofy dla dzieci” – zorganizowany przez P 58 (Mikołaj N. z gr. II – III miejsce, Matylda B. z gr. III – III miejsce, Ignacy z gr. IV – Wyróżnienie)
20 marca – powitanie Wiosny w Hali „Koło”
23 marca – powitanie wiosny w naszym Przedszkolu – edukacyjne zabawy, konkursy i zagadki
25 marca – zajęcia otwarte w gr. III poprowadzone przez p. M. Łosicką
25 marca – zajęcia dotyczące ogrodnictwa, poprowadzone przez mamę Benia w gr. IV
26 marca – konkurs dzielnicowy „Wola – przedszkolny talent show”, udział wzięły dzieci z P 234, P 58, P 350, P 93
26 marca – zajęcia otwarte w gr. I poprowadziła p. J. Szczepankowska
30 marca – warsztaty dla rodziców i dzieci „Wielkanoc tuż, tuż”
Marzec – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Poznajemy zawody” (dyplom za udział)
1 kwietnia – wyjazd do Teatru Guliwer – gr. I i II na przedstawienie „Bajka o deszczowej kropelce i tęczy”
8 kwietnia – wycieczka do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa – gr. IV
13 kwietnia – wycieczka do Fabryki Miśków w „Smyku” – gr. IV
14, 15 kwietnia – Eksperymenty „Lewitujące jajko”
16 kwietnia – wyjazd do Teatru Capitol – gr. III i IV na spektakl „Gafy Czarownicy Fafy”
23 kwietnia – konkurs recytatorski „Wierszyki łamiące języki” P 310 (dyplomy za udział)
29 kwietnia – konkurs wiedzy ekologicznej „Przyjaciele przyrody” w P 172 (dyplomy za udział)
30 kwietnia – zajęcia otwarte w gr. IV – poprowadzone przez p. M. Góralczyk
Kwiecień – tata Szymona K. poprowadził gimnastykę w gr. II
30 kwietnia – pogadanka n.t. higieny jamy ustnej i fluoryzacja
5 maj – wycieczka do IV Warszawski Przedszkolny Przegląd Taneczny organizowany przez P 237 i DK Działdowska
6 maja – IV Warszawski Przedszkolny Przegląd Taneczny organizowany przez P 237 i DK Działdowska – gr. III (Wyróżnienie)
11 maja – udział w konkursie fotograficznym „Warszawskie zabytki” zorganizowanym przez P 135 (wyróżnienie)
12 maja – Rajd wiosenny – gr. II i III wybrały się do Lasku na Kole – na wiosenne zawody sportowe i zabawy tropiące
14 maja – wyjście do miejsca pamięci – w ramach realizacji Programu „Przyjaciele Zippiego” – gr. III
19 maja – zajęcia o zwierzętach domowych – Farma Per Zoo
22 maja – Jeżyki i Biedronki na wycieczce w „Chatce spełnionych marzeń” w Głoskowie
22 maja – spartakiada przedszkolaków w Hali „Koło” – gr. II (zajęła III miejsce)
25 maja – uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty w gr. II i III
26 maja – Misie i Krasnale – na wycieczce w Arciechowie
26 maja – Jeże i Biedronki na wycieczce w Centrum Olimpijskim
27 maja – uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty w gr. I i IV
27 maja – Misie i Biedronki wybrały się do Ośrodka Kultury im. S. Żeromskiego na VII Przegląd Grup Teatralnych Rodziców Warszawskich Przedszkoli – spektakl „Piotruś Pan”
30 czerwca – Piknik Rodzinny w ogrodzie – zabawy, konkursy prowadzone przez animatorów, clowni, wata cukrowa, malowanie twarzy
1 czerwca – przedstawienie Teatru Rodzicielskiego z okazji Dnia Dziecka. Spektakl „Kot w butach”
2 czerwca – „Konkurs wiedzy o Polsce” P. 127 – udział wzięli przedstawiciele grupy Jeżyki (dyplom za udział)
9, 10, 11, 12 czerwca – zajęcia adaptacyjne
10 czerwca – pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu Hani i Niny z gr. IV
11 czerwca – happenning „Sport to zdrowie” – zawody sportowe w Parku „Moczydło” , rozdawanie ulotek nawołujących do aktywności sportowej
11 czerwca – eksperymenty naukowe przygotowane przez uczniów z SP 225 dla naszych przedszkolaków
16 czerwca – tata Niny z gr. IV opowiedział o swojej pasji, jaką jest nurkowanie
17 czerwca – uroczystość pożegnania przedszkola – gr. III
18 czerwca – uroczystość pożegnania przedszkola gr. IV
23 czerwca – zawody sportowe „Mały mistrz sportu” – dla gr. III przygotowane przez uczniów z SP 225
26 czerwca – ostatnie zajęcia w ramach Programu „Przyjaciele Zippiego”- rozdawanie dyplomów