Innowacja „Mali Skauci- twórcze zuchy w Baśniowym Dworku na Kole”

Rok 2013/2014 w grupie „Jeżyków” w Przedszkolu nr 93 „Baśniowy Dworek na Kole” był czasem super zabawy i niezapomnianych wrażeń. W ostatnim roku edukacji przedszkolnej dzieci uczestniczyły w innowacji „Mali Skauci- twórcze zuchy w Baśniowym Dworku na Kole”, która miała za zadanie uatrakcyjnić ofertę edukacyjną poprzez wprowadzenie elementów metody zuchowej. Dzięki różnym formom aktywności dzieci zostały zachęcone, aby w przyszłości wstąpić do drużyny zuchowej lub harcerskiej. W każdym miesiącu roku szkolnego „ Jeżyki” przenosiły się w czarodziejską krainę i zamieniały w różne postacie. Po zakończonym tygodniu, za każde wykonane zadanie dzieci dostawały odznakę, np. Przyjaciela bajek, Przyjaciela zwierząt czy też Człowieka zimy. W każdym miesiącu też dzięki majsterce miały szansę być konstruktorem, poznawać różne metody plastyczne oraz techniczne.
Ten czas był przede wszystkim okresem wspólnej zabawy, umacniania przyjaźni dzięki integracyjnym zadaniom w parach lub zespołach. Wspólnie wykonywane prace, zadania i podejmowane decyzje pozwoliły dzieciom stworzyć jedną, zgodną drużynę opartą na wzajemnym szacunku do siebie i poczuciu wspólnoty. Również rodzice, którzy wspierali naszych zuchów podczas różnych wyzwań przyczynili się do wspólnego sukcesu.
W pamięci dzieci z grupy „Jeżyków” na długo pozostaje obraz wspólnych wyzwań, chwil radości i nieopisanej satysfakcji z podjętych działań.